Przyjazna księgowość
KSIĘGOWOŚĆ UPROSZCZONA

Postaw na księgowość uproszczoną na najwyższym poziomie

 

Oferujemy usługę prowadzenia księgowości uproszczonej dla działalności gospodarczych, które nie przekraczają 2 milionów euro przychodów rocznie. Jako doświadczone biuro rachunkowe Siedlce zapewniamy kompleksową usługę księgową - od prowadzenia dokumentacji finansowej, poprzez sporządzanie deklaracji podatkowych aż po pełną ewidencję środków trwałych. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę opodatkowania, co przełoży się na optymalizację biznesu.  

 

Z księgowości uproszczonej mogą skorzystać: osoby fizyczne, spółdzielnie socjalne, spółki partnerskie, spółki cywilne i jawne osób fizycznych. Jest to forma rozliczeń dedykowana przedsiębiorcom, którzy nie generują dużych obrotów. Atutem uproszczonej księgowości jest prostota zasad i niższy koszt obsługi niż w przypadku spółek prawa handlowego.

 

Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów:

 

 Prowadzenie ewidencji ryczałtowej:

 

Uproszczona księgowość może mieć trzy formy: podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów (KPiR), ryczałt ewidencjonowany lub kartę podatkową.

W Księdze PiR ewidencjonowane są faktury, rachunki lub dowody wewnętrznych, które muszą być rozliczane co miesiąc. Na podstawie zapisów o osiągniętych przychodach i poniesionych kosztach wyliczany jest dochód, który stanowi podstawę do zapłacenia podatku PIT: na zasadach ogólnych (17 i 32 procent od dochodu) lub – w przypadku pewnych rodzajów działalności – podatku liniowego 19%.

Rozliczenie w formie ryczałtu ewidencjonowanego jest ograniczone do podatników prowadzących ściśle określone rodzaje działalności i osiągających dochody w pewnych limitach. Podstawą określenia podatku, który – również w zależności od typu działalności - może wynieść od 3 do 20 procent przychodów. Ewidencja przychodów to zestawienie faktur lub zapisów z kas fiskalnych. Korzystający z ryczałtu nie prowadzi ewidencji kosztów, gdyż nie mają one wpływu na wymiar podatku.

Trzecią formą uproszczonej księgowości jest karta podatkowa, która dedykowana jest określonej grupie małych przedsiębiorców. Charakteryzuje się stałą stawką podatku, niezależną od generowanego przychodu. 

Zastanawiasz się
ile kosztuje
prowadzenie księgowości w Twojej firmie?

Skorzystaj z naszego kalkulatora i porównaj ceny z innymi biurami rachunkowymi

dowiedz się więcej
http://
https://www.iksiegowosc24.pl/biura-rachunkowe/mazowieckie/siedlce/przyjazna-ksiegowosc-spolka-z-ograniczona-odpowied
https://kongresdrogowy.pl/
http://proarch.waw.pl/
https://www.facebook.com/PluginPR/
http://1atp.eu/
https://adwokat-aneta-nowak.pl/
https://e-pokupki.pl/?pl
http://dimmex.pl/
https://krzysztofjanowski.pl/
http://
http://